Uskutečněné akce

1 2 3 4 5 ... » ... Poslední
 

V jednom týdnu dvě sportovní akce

Po úterním futsalu následoval v pátek 10. 11. 2017 florbal. Okrskové kolo nás čekalo v Nové Pace - ZŠ Komenského. Opět jsme  žádný zápas nevyhráli, ale tentokrát chybělo půl minuty k remíze. Skončili jsme čtvrtí  a nepostupujeme.

 Výsledky našeho týmu:  SOU LB  - SŠGS Nová Paka                - 1:2 (1:0)

                                                          - Gymnázium Nová Paka       - 1:7 (1:4)

                                                           - ISŠ Nová Paka                     - 0:3 (0:2) 

Sportovní akce - prosinec

- Přebor školy ve futsale - mohou se přihlásit všechny třídy, maximální počet 12 hráčů.

Přihlášky a další informace u V. Machkové, popřípadě učitelů TEV.

Přesný termín bude upřesněn, hrát se bude pouze v týdnech teoretické výuky, proto dvě semifinále - finále pro 4 nejlepší týmy v lednu 2018.      

V.Machková - VV VMV                                                   

 

Exkurze Nová Paka

Žáci oboru Kuchař-číšník 2. a 3. ročníku jeli 24. října 2017 na exkurzi do Nové Paky, kde navštívili místní kavárnu Lucie a školní jídelnu.
V kavárně se od pana majitele dozvěděli mnoho zajímavých informací o druzích, původu a pěstování kávy, způsobech pražení a její přípravě a také byla možnost některé druhy káv ochutnat, čehož studenti rádi využili.
Ve školní jídelně prošli celý provoz. Seznámili se zázemím jídelny. Mohli nahlédnout do jídelních lístků a paní vedoucí jim vysvětlila, jak se sestavují a na co musí přitom hledět.        

D. Borůvková

 

 

Exkurze Hradec Králové – Muzeum

Velká vizita

Dne 24. 10. 2017 žáci třídy 1. A a 3. A oboru Ošetřovatel navštívili exkurzi v Hradci Králové pod názvem Velká vizita. Celá prohlídka byla komentovaná a týkala se historie zdravotnictví a sociálně zdravotní péče v Hradci Králové, především v období první republiky.
Exponenty do muzea věnovala Fakultní nemocnice Hradec Králové a rodiny bývalých lékařů. Mezi největší rarity výstavy patří tři invalidní křesla – vozíky pro imobilní a invalidní pacienty. Mezi další zajímavosti výstavy patří šlapací zubní vrtačky na nožní pohon, které muzeu věnovala rodina zubního dentisty Oldřicha Rezáče. Dále je zde k vidění celá řada pomůcek využívaných pacienty v prvorepublikových domácnostech např. horská slunce, různé typy ohřívačů, nosní nálevky a inhalátory, klystýry atd..
Výstava byla pro studenty velkým přínosem a moc se jim líbila.

 

.

 

Práce s třídním kolektivem 1. B a 1. C

Dne 6. 10. a 12. 10. 2017 proběhla ve třídách 1. B a 1. C práce s třídním kolektivem. Třídní učitelé a metodik prevence Mgr. Eva Baudyšová realizovali v těchto třídách aktivity v rámci minimální prevence. Použité techniky napomáhají budování vztahů ve skupině, třídní učitel má možnost sledovat dynamiku těchto vztahů a dále s nimi pracovat.

 Mgr. Eva Baudyšová – metodik prevence, Mgr. Milan Bohunický a D. Borůvková – třídní učitelé.

 

Turnaj v malé kopané Nový bydžov

Ve středu 27. 9. 2017 jsme se zúčastnili Středoškolských sportovních her v Novém Bydžově, turnaje v malé kopané.
Čtyři týmy hrály zápasy  2 x12 minut, každý s každým. Soupeři byli kvalitní, naši hráči se snažili, ale v žádném  zápase nezvítězili.

Výsledky našeho týmu: SOU L. Bělohrad - Ekonomka N.Bydžov            - 1 : 5

                                                            - Gymnázium N. Bydžov         - 1 : 15

                                                            - SŠTŘ  N. Bydžov                  - 1 : 7         

     V. Machková

 

Veletrh pracovních příležitostí Jičín

Dne 7. 9. 2017 se žáci druhých a třetích ročníků, společně s nástavbovým studiem, zúčastnili 3. ročníku Veletrhu práce v Masarykově divadle v Jičíně. Během dopoledne se všichni seznámili s firmami, které se zde prezentovaly a nabízely pracovní příležitosti, včetně brigád pro studenty.

Tuto akci hodnotíme jako velmi přínosnou.

Mgr. Eva Baudyšová, Mgr. F. Rejč, Mgr. M. Bohunický, Ing. L. Petrová, Ing. J. Bryknarová.

 

Chovatelský den Agrochov Stará Paka

Dne 23. 6. 2017 se žáci druhého ročníku oboru Opravář zemědělských strojů a žáci prvního ročníku oboru Obráběč kovů zúčastnili Chovatelského dne, který pořádal Agrochov Stará Paka. Žáci si prohlédli výstavu moderní zemědělské techniky, skotu a drobného zvířectva. 

 

Problematika závislostí – Bc. M. Zavadil, Dis., Laxus

Dne 22. 6. 2017 byly ve třídách 1. B a 2. A realizovány přednášky spojené s besedami na téma závislostí. Bc. Miroslav Zavadil, Dis. představil služby organizace Laxus a Semiramis. Žáci se dozvěděli kam se obrátit ve chvíli, kdy je potřeba řešit problém – ať se jedná o experiment s drogou či závislost. Přednáška byla zaměřena na reálné situace v terénu. Žáci živě diskutovali, bylo zodpovězeno množství dotazů z této oblasti.

 Mgr. Eva Baudyšová – metodik prevence.

 

 

 

7. ročník turnaje v malé kopané na umělé trávě „O putovní pohár starosty města Lázně Bělohrad“

Tento turnaj již posedmé zahájil dne 14. 6. 2017 ředitel SOU Lázně Bělohrad Mgr. Pavel Petr. Na tomto ročníku přivítal šest družstev středních škol z celého našeho regionu: Gymnázium Nový Bydžov, SOU a SOŠ Vocelova Hradec Králové, SUPŠ HNN Hradec Králové, SOŠ a SOU Vrchlabí, SOU Lázně Bělohrad a SŠGS Nová Paka. Turnaj se odehrál za pěkného počasí ve sportovním areálu u naší školy. Celkem se odehrálo 6 utkání ve dvou skupinách, následovalo semifinále a utkání o konečné umístění. Na závěr předal starosta města Ing. Pavel Šubr s naším panem ředitelem diplomy a poháry zúčastněným družstvům a nejlepšímu brankáři a střelci turnaje. To hlavní, putovní pohár, byl předán Gymnáziu Nový Bydžov za vítězství v tomto turnaji. Nejlepším brankářem se stal Jaroslav Tomášek (SOU a SOŠ Vocelova Hradec Králové), nejlepším střelcem se stal Dominik Rozputniak (SOU a SOŠ Vocelova Hradec Králové).

Děkujeme všem hráčům, vedoucím, hostům a organizátorům za podporu tohoto turnaje.
Již se všichni těšíme na další 8. ročník, který se bude konat v červnu 2018.

Pár fotografií z turnaje…
„N
aši borci“

 

Exkurze - Národní zemědělské muzeum v Čáslavi

Dne 14. 6. 2017 se žáci 2. A oboru Opravář zemědělských strojů zúčastnili exkurze do Národního zemědělského muzea v Čáslavi. Žáci viděli expozice s historickou technikou, a to od prvního hákového pluhu, přes koňmi tažené mechanické stroje, až k vývoji traktorů, kombajnů a dalších pomocníků v zemědělství. Žáci byli s exkurzí spokojeni a jejich chování a reprezentace školy proběhla velmi uspokojivě.

1 2 3 4 5 ... » ... Poslední
cz